Často kladené otázky

Ako dlho bude trvať vytvorenie webstránky?

Priemerne dodávame webstránku (blog, firemný web) do jedného týždňa, nový eshop približne 1 až 2 týždne. V prípade potreby vieme čas dodania skrátiť v závislosti od dodania podkladov. Doplnkové práce na webe (úpravy textov, pridávanie obrázkov, produktov a iné) vypracujeme v krátkom časovom horizonte.

Ako zistím počet ľudí, ktorý sledujú moju webstránku?

Pomocou nástroja Google Analytics, do ktorého Vás zaregistrujeme a  implementujeme ho do Vašej webstránky.  Okrem iného Vám tento nástroj zobrazí aj napríklad: celkový počet návštevníkov stránky, počet návštevníkov v reálnom čase, mieru návratov a odchodov návštevníkov zo stránky, priemerný čas zotrvania návštevníkov na stránke a ďalšie cenné informácie.

Môžem vidieť stránku počas jej vytvárania ?

Ak to bude vo Vašom záujme, stránku môžeme nahrať na dočasnú doménu, kde priamo uvidíte všetky postupy práce na Vašej stránke. V prípade, že nebudete s niečím spokojný, môžete nás o tom informovať a mi požadované zmeny zapracujeme do Vašej webstránky.

Vytvoríte mi webstránku aj keď sa s Vami nemôžem stretnúť?

Samozrejme. Pri tvorbe webových stránok môžeme komunikovať prostredníctvom mobilu či emailu. Na začiatku Vám vyberieme niekoľko dizajnov pre stránku, z ktorých si budete môcť vybrať. Následne budeme od Vás požadovať texty, ktoré zapracujeme do vašej webstránky. (prípadne môžeme texty napísať aj my, záleží na Vašich požiadavkách ). Webstránka bude nahratá na dočasnej doméne, takže si ju budete môcť prezerať online na webe. V prípade, že budete chcieť vykonať zmenu, upozorníte nás nato a my požadovanú zmenu zapracujeme.

Upravujete aj existujúce webstránky?

Samozrejme. V prípade potreby Vám vieme na stránke upraviť dizajn, texty, obrázky, galérie či vykonať rôzne iné úpravy. Ďalej upravujeme aj eshopy: pridávanie a vymazávanie produktov, implementácia pre platbu kartou, alebo internet bankingom a ďalšie potrebné zmeny. Ďalej zlepšujeme optimalizáciu pre internetové vyhľadávače ako je napr. Google, vďaka čomu budete dosahovať lepšie umiestnenia vo vyhľadávači. Približná cena je uvedená v našom cenníku v sekcii tvorba web stránok cena.

Upravíte mi graficky obrázok na stránke?

V prípade potreby Vám vieme upraviť obrázok pomocou grafického nástroja Photoshop do požadovanej podoby. Máme v tíme grafika, ktorý vie okrem úprav pripraviť aj nové reklamné bannery či logá pre Vaše webové stránky. Viac sa dozviete v sekcii grafické práce.

Bude sa dať na mojom eshope platiť kartou ?

Ak to bude vo Vašom záujme samozrejme. Budeme od Vás potrebovať dokumentáciu, ktorú obdržíte od konkrétnej banky, od ktorej budete chcieť platobnú bránu mať. Dodacia doba platobnej bránky je približne 1 až 2 týždne od požiadania. Platobnú bránu vypracujeme podľa dokumentácie a o úspešnom výsledku Vás aj banku informujeme. Platba prebieha tak, že pri tvorbe objednávky si vyberiete platbu pomocou tejto platobnej brány a pri stlačení tlačidla „objednať s povinnosťou platby“ bude Váš eshop automaticky presmerovaný na platobnú bránu konkrétnej banky, s pred vyplnenou sumou za objednávku, ktorú ste vytvorili. Po zaplatení budete presmerovaný späť na Váš eshop a informovaný o úspechu, alebo neúspechu platby za objednávku. Táto informácia sa uloží aj do administrátorskej časti eshopu a stav objednávky sa zmení v závislosti od úspechu, alebo neúspechu platby.

Bude sa dať na mojom eshope platiť internet bakingom?

Samozrejme. V prípade že budete chcieť zapracovať platbu prostredníctvom internet bankingu, budeme od Vás požadovať dokumentáciu, ktorú získate na vyžiadanie od banky. My budeme postupovať podľa dodanej dokumentácie a o úspešnom výsledku budeme kontaktovať Vás aj Vašu banku. Platba prebieha tak, že pri vytváraní objednávky vo Vašom eshope si vyberiete platbu IB a po objednaní bude Váš eshop presmerovaný na stránku IB konkrétnej banky, s pred vyplnenou sumou a Vašim účtom na ktorý budú peniaze odoslané. Internet banking bude po platbe automaticky presmerovaný na Váš eshop s informáciou o úspechu, alebo neúspechu platby, ktorá sa uloží aj do administrátorskej časti Vášho eshopu a zmení sa aj stav objednávky podľa výsledku platby.

Ako propagujem svoj web ?

Propagovať svoju webstránku môžete prostredníctvom Google AdWords, kde zaplatíte len vtedy, ak návštevník vyhľadávača klikne na vašu reklamu. Pri tvorbe tejto reklamy Vám radi pomôžeme. Druhou možnosťou je platená reklama na sociálnych sieťach ako je Facebook či Instagram. Ak máte záujem o neplatenú reklamu, je možné svoju webstránku umiestniť na katalógoch, ako je napr. pozri.sk, pri ktorom je ale nevýhodou, že musíte na svojej webstránke umiestniť ich reklamý banner, inak Vám Vašu stránku na ich stránke nepridajú. Ďalšou bezplatnou možnosťou je zdieľanie Vašej stránky na sociálnych siatiach a to ako obyčajný príspevok buď na vašej nástenke, alebo reklamnej skupine či stránke ktorá bude súhlasiť s uverejnením reklamy. Okrem týchto možností je dôležité mať vypracované kvalitné SEO ( optimalizáciu pre webové vyhľadávače ), vďaka čomu sa bude vaša stránka dostávať na lepšie pozície vo vyhľadávači. Viac o našej ponuke pre vypracovanie SEO nájdete v sekcii SEO optimalizácia.

Ako dlho trvá, kým sa zobrazí webstránka vo webovom prehliadači?

Vaša webstránka sa začne zobrazovať vo vyhľadávači, keď ju naindexuje. Zvyčajne to trvá dva týždne. Tento čas sa dá skrátiť požiadaním vyhľadávača o zaindexovanie Vašej webstránky. Vaša webstránka bude získavať lepšie pozície vďaka SEO optimalizácii. Kvalitu SEO optimalizácie určí balík, ktorý si vyberiete z cenovej ponuky. SEO optimalizácia prebieha zameraním sa na kľúčové slová, ktoré návštevník zadáva do vyhľadávača a následným optimalizovaním Vašej stránky pre tieto kľúčové slová. Optimalizujeme aj rýchlosť načítania Vašej webovej stránky, čo pomáha udržať návštevníka na vašej stránke a taktiež získanie lepších pozícií vo vyhľadávači.

Aké podklady Vám mám dodať pre vytvorenie stránky ?

Pri vytváraní webovej stránky Vám pošleme niekoľko vybraných tém, z ktorých si môžete vybrať. Následne budeme od Vás požadovať texty a obrázky, ktoré budete chcieť zobraziť na Vašej stránke. S vytváraním textov Vám môžeme pomôcť. Ak budete chcieť na stránke zobraziť aj Vaše kontaktné údaje, tiež ich poprosíme zaslať na náš email. Pri vytváraní eshopu je to podobné s tým, že k produktom potrebujeme dodať obrázky, popisný text a cenu pre každý jeden produkt. (prípadne aj veľkosti produktu a farby ak je to potrebné pre Váš produkt).

Ktorý systém si mám vybrať pre moju webstránku? WordPress, alebo Laravel.

WordPress je dnes najpoužívanejším CMS systémom na tvorbu webových stránok. Zvládneme v ňom vytvoriť kvalitný blog, firemnú prezentačnú webstránku, alebo aj eshop. Pri požiadavke na zložitejšiu webstránku, rozsiahlejší eshop či iný systém, Vám odporučíme php framework Laravel. Cenník nájdete v sekcii tvorba web stránok cena.

Bude moja webstránka vyzerať dobre na počítači tablete aj mobile?

Vaša webstránka sa bude vedieť prispôsobiť každému zariadeniu (responzívny dizajn), na ktorom si ju budete prezerať.  Pri vytváraní webstránok používame najmodernejšie dizajnové témy, ktoré sú pripravené pre každé zariadenie. Upraviť vieme aj existujúce stránky, aby sa zobrazovali lepšie na každom zariadení.

Tvoríte aj viacjazyčné stránky?

Samozrejme, pri tvorbe viacjazyčnej stránky budeme od Vás potrebovať preložené texty. V prípade, že ich nám nebudete môcť dodať, môžeme texty dať preložiť prekladateľovi. Texty stačí dodať po tom, ako implementujeme slovenskú verziu Vašej webstránky.

Viete importovať produkty z iného eshopu?

 V prípade, že spolupracujete s dodávateľom, ktorý má na svojej stránke produkty a vie nám poskytnúť vyexportovaný súbor (csv, alebo json), vieme zabezpečiť import produktov do Vášho eshopu. Import bude nastavený tak, aby kontroloval či produkty dodávateľ stále poskytuje a či ich má na sklade. Tento proces bude prebiehať každú minútu, 5minút, hodinu… podľa Vášho výberu. Prečítajte si viac o importe produktov v článku Eshop s importovanými produktmi.

Cestujete za klientmi?

Ak je to potrebné sme ochotný prísť za Vami. ( 60 km od okolia mesta Trnavy ).

Požadujete zálohu pri tvorbe webstránky?

Zálohu požadujeme po začatí prác na Vašej stránke, konkrétne 40% z celkovej sumy za Vašu webstránku. Viac informácii nájdete v sekcii tvorba webstránok cena.

Môžem s Vami spolupracovať?

Do nášho teamu hľadáme partnerov schopných zháňať noych zákazníkov, ktorý by potrebovali vytvoriť novú webstránku, alebo eshop. Výhodou pre teba, bude vopred dohodnutá provízia za každého nového klienta, ktorý bude mať záujem o naše služby. V prípade ak vieš aj vytvárať webové stránky či eshopy ( najlepšie v CMS systéme Wordpres,  alebo php frameworku Laravel ), prípadne sa rozumieš SEO optimalizácii pre vyhľadávače, neváhaj nás kontaktovať.