Import meteorologických údajov na Vašu webstránku

import údajov z meteostanice

Import meteorologických údajov na Vašu webstránku

V prípade, že potrebujete webstránku s meteorologickými údajmi, budete potrebovať meteostanicu, ktorá dokáže pravidelne generovať súbor ( xml, txt, alebo csv ) s hodnotami o počasí a dá sa pripojiť na Váš počítač, napr. pomocou usb kábla. Druhou možnosťou je vytvorenie pripojenia na webstránku, ktorá poskytuje API rozhranie. Napríklad pripojením sa na API webstránku https://www.openweathermap.org/api, ktorá poskytuje dáta o počasí a sťahovaním aktuálnych údajov. Tretia najjednoduchšia a najlacnejšia možnosť je nainštalovanie hotového pluginu ( vytvoreného komunitou konkrétneho redakčného systému ), avšak to platí len v prípade, že máte stránku v redakčnom systéme WordPress, alebo inom, ktorý takýmto rozširujúcim pluginom už disponuje.

Import meteorologických údajov z meteostanice

Import meteorologických údajov na Vašu webstránku 1

Na tomto obrázku sú dáta z meteostanice Weather station 1000 (WS-1000), ktorá poskytuje informácie o tlaku, vlhkosti, teplote, počte zrážok, rýchlosti vetra a ďalšie meteorologické údaje.

Tieto údaje následne spracujeme podľa uvedenej dokumentácie tohto zariadenia, pričom údaje sa budú pravidelne aktualizovať z dodaného súboru.  Takúto  webstránku sme vytvorili napríklad pre kúpalisko www.vincovles.com, ktorá požadovala zobrazenie niektorých údajov z ich meteostanice.

Postup implementácie:

Zariadenie WS-1000 sme pripojili na wifi, vďaka čomu zariadenie odosiela údaje o počasí v priebehu každých piatich minút (dá sa nastaviť aj viac času, nie menej).

Následne sme zariadenie zaregistrovali na stránke www.wunderground.com, vďaka čomu sme získali prihlasovacie id a kľúč, ktoré sme zadali do meteostanice. Prvotná synchronizácia dát trvala približne jeden deň, ako aj bolo uvedené na stránke www.wunderground.com. Po prvotnej synchronizácii je dosupný xml súbor na tejto webstránke s údajmi o počasí pre ktoré sme vytvorili php skript na importovanie.

Ďalším rozšírením pre Vašu webstránku môže byť napríklad zobrazenie údajov do grafu, zbieranie údajov a ich štatistiky, predpovede počasia (ak to meteostanica podporuje), či iné požadované rozšírenia. Ak máte záujem o podobný typ webstránky, neváhajte nás kontaktovať s informáciami na akú stránku chcete importovať údaje z meteostanice a my Vám pripravíme riešenie na mieru podľa vašich požiadaviek. V prípade ak si nebudete vedieť vybrať meteostanicu radi Vám pomôžeme vybrať si tú správnu pre Vašu webstránku.